Web Sitesi Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Merhaba arkadaşlar bu makalede size Web Sitesi Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz vb konularda dilimin döndüğünce size bilgi vermek istiyorum.Her iş alanında olduğu gibi bu alanda işin kolayına kaçıp sizi mağdur edecek tasarımcılar vardır.Bunlarda uzak durmak için  alacağımız birkaç önlem var sizlere bundan bahsedeceğim.

İşinizi büyütmek için yeni müşterilere ulaşmak için en iyi,en verimli,en yer İnternet ortamıdır.Ortalama bir bütçe web tasarım ankara ile ürünlerinizi,tasarımlarınızı yaptığınız işleri yedi gün yirmi dört saat tanıtabilir satış yapabilirsiniz.İşleri iyi gitmeyen yeni pazarlar arayan esnaf arkadaşları açıklama nasıl cezbetmiştir.

Sizinde böyle bir düşünceniz var yeni bir web tasarım yaptırmak istiyorsunuz yada mevcut tasarımınız işlevini yitirdi mobil uyumlu değil yenilenemiyor yeni bir web sitesine ihtiyaç duyuyorsunuz.Hepimizin yaptığı gibi ilk önce Google arama yaparak işe başlıyoruz.Anahtar kelimeyi daraltıp Web Tasarım Ankara ile başlıyoruz.Arama sonuçlarına bir bakıyoruz yüzlerce tasarım şirketi var.Hangisini seçeceğiz hangisine yöneleceğiz hangisinin dediğine inanacağız.Piyasada birçok web tasarım firması var bireysel şahıs olarak çalışan var vergi levhası olan kurumsal olarak çalışan da var.Şahıs olarak çalışan kötüdür kurumsal olarak çalışan iyidir gibi kısır çekişmeye gereksiz bilgilendirmeye gerek yok.

Kurumsal olup 10 eleman çalıştırıp ne yalanlarla insanları soyanları gördüm.Şahıs olarak çalışıp dört dörtlük iş yapanı da gördüm.Şahıs olsun firma olsun karşınızdaki tasarımcıyı ölçüp biçip çalışmalarını inceleyip karar vermelisiniz. Web site yapmak sanattır tasarımcı da sanatçıdır gibi ham çiğ laflar etmeye gerek yok.

İşletme sahibi olarak şahıs olarak öncelikle siz ne yapacağız neler istiyorsunuz web sitesinden ne bekliyorsunuz bunları belirlemelisiniz.İhtiyaçlarınızı ve hedeflerinizi belirleyin sözde değil yazıda belirleyin kağıt kalemi elinize alın yazın aklınıza ne geliyorsa yazın beyin fırtınası yapın absürt olsun saçma olsun fark etmez aklınıza geleni yazın.

İhtiyaçlardan sonra iyi bir araştırma yapın rakiplerinizi inceleyin neler yapmışlar.Nasıl çalışmışlar web sitelerinde beğendiğiniz özellikleri renkleri sayfa içeriğini not etin onları da yazın her şeyi yazın. Web sitemiz bizim için değildir mevcut müşterilerimiz yani ziyaretçilerimiz içindir.Ziyaretçi web sitemize neden gelsin biz ne satıyor ne alıyor ne yapıyoruz bunları belirleyelim.Bu soruları kendimiz cevaplayalım sonrasında tasarım hakkında konuşalım.

Alan adınızı ( domain ) siz seçin güvendiğiniz kişilerden fikir alarak belirleyin.Bunları belirledikten sonra tasarımcı arayışına girmelisiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir