Whatsapp Destek
Ad Soyad
E-Posta :
Telefon :
Mesajınız :

Ankara Katalog Tasarım

İşletmelerin pazarlama çalışmalarında katalog tasarımı önemli role sahiptir. Kataloglar tasarımında her detaya dikkat edilmelidir. Katalogların tasarlanması sonrasında basılması işletmelerin kurumsallığı açısından çok önemlidir.

Bir işletmenin hizmet verdiği sektörde ön plana çıkması için katalog tasarımı çalışmalarına yer vermesi gerekiyor. Kaliteli ve doğru katalog tasarımı işletmeyi her zaman rakiplerinin önüne geçirir. Katalog tasarımı sayesinde işletme kurumsal kimliğe kavuşabilir. Kaliteli bir katalog tasarımı; ekrandaki iyi görünümünü kâğıda basıldığında da belli etmelidir. Tasarlanan kataloğun işletmeyi ve markayı temsil etmesi gerekir. Doğru tasarım, planlı şekilde görsellerin yerleştirilmesi ve mesajlar kataloğun başarısını artırıyor. “Firma tanıtım katalog nasıl hazırlanır” noktasında profesyonel destek için Web Tasarım Ankara firmamıza ulaşabilirsiniz.

Katalog Tasarımı Nasıl Yapılır?

Bir işletmenin kurumsal kimliğe kavuşması için “katalog tasarımı nasıl yapılır” konusuna önem vermesi gerekiyor. Kataloglar; bir işletmenin ve markanın önemli reklam aracı olarak karşımıza çıkıyor. Kataloglarda ürün ve hizmetlerle ilgili bilgilere ulaşılır. Ürün ve hizmetlere dair bilgilerin olduğu katalog kitapçıkları, hedeflenen kitleye ulaşmada da görev yapıyor.

“Katalog tasarımı nasıl yapılır” kapsamında aşağıda belirttiğimiz sıralamanın takip edilmesi gerekiyor:

  • ♦ Kataloğun kapağı tasarlanmalıdır.
  • ♦ Katalog iç sayfası tasarlanır.
  • ♦ Kataloğun içerisinde yer verilecek bilgiler belirlenir.
  • ♦ Katalogda görselleri seçilir.
  • ♦ Katalog montajıyla iç dizgisi yapılır.
  • ♦ Katalog özellikleri ele alınır.
  • ♦ Katalogda yer alması planlanan özellikler tasarımda da belirtilir.
  • ♦ Tasarımı yapılan katalog kontrol edilir.
  • ♦ En son işlem olarak da katalog basıma verilir.

Katalogda Neler Olmalı?

Katalog tasarımı; işletmelerin ürün ve hizmetlerinin olduğu reklam materyali olarak bilinmektedir. Kataloglarda; ürün görselleri, referanslar, firma bilgileri gibi hususlar yer almalıdır. Katalogların ebatları tasarımında kullanılan malzemelerde işletme imajı için çok gereklidir. İşletmenin prestiji için katalogların kaliteli malzemelerden üretilmesi gerekiyor.

Kataloglarda ürünler hakkında bilgiler yer almalıdır. Ürünlerin kodu, görselleri, fiyatı, açıklaması, boyutları ve renk çeşitleri gibi pek çok husus kataloglarda yer almaktadır. “Kataloglarda neler olmalı” sorusunu şu şekilde de yanıtlayabiliriz: Kataloglarda hizmetin simgelendiği görsellere de yer verilmelidir. Hizmet açıklaması ve süresi gibi pek çok unsura mutlaka katalog tasarımında yer verilmelidir.

Diğer Hizmetlerimiz